Duatlon Tabere cu Suflet 2014

TabereCuSuflet.763Editia din acest an a Dutalonului Tabere cu Suflet a fost castigata de Radu Blaga.

Duatlonul Tabere cu Suflet a avut loc in doua weekenduri consecutive, proba de alergare pe 20 septembrie, iar proba de de ciclism o saptamana mai tarziu.
Radu Blaga a ocupat locul 5 la Semimaraton cu timpul de 1h 45 min, iar la concursul de mountainbike a terminat Traseul TeamXpert cu al doilea timp, in 2h 33min. El l-a devansat pe Gabriel Necula, ocupantul locului doi, in primul rand datorita prestatiei de la concursul de ciclism.
A mai castigat la categoria EasyRide, Florin Nimara si copiii David Stoica (Pitici), Robert Stoica (Copii), Teo Rocsin (Spiridusi), Dinu Vlad (Uriasi baieti) si Diana Stoica (Uriasi – fete).